info@erciyesisitme.com
+90 352 222 20 20
+90 352 222 20 20
Doğru ve Yanlışlar

Yanlış: Şu anda idare  ediyorum biraz daha kötüleşeyim öyle doktora gider kontrol olurum.

Doğru: Erken işitme cihazı kullanılması  kelime seçmenin ve duyuyorum ama anlamıyorum durumunun en aza inmesine yardımcı olur.

Yanlış: İşitme cihazı kullanmaya başladıkça işitmem daha da kötüye gider.

Doğru: İşitme cihazının seçimi ve adaptasyonu doğru olduğu sürece hiçbir yan etkisi ve işitmede azalma olmaz .Tam aksine anlamayı ve duymayı kolaylaştırır.

Yanlış:İşitmem şimdilik iyi ,takarsam alışkanlık yapar  daha da kötüye gider.

Doğru:Hiçbir işitme cihazı alışkanlık yapmaz. Aksine taktığımız zaman duyduğumuz seslerle takmadığımız zamanki sesleri daha  rahat ayırt edebiliriz

Yanlış:Bütün işitme cihazlarının özelliği  aynı hepsi sesi yükseltiyor ve aşırı ses veriyor.

Doğru:İşitme cihazları işitme kaybını özelliğine ,hastanın yaşına durumuna göre verilir. İşitme cihazlarının programlanması işitme testine göre yapılır ve kaybına göre ayarlandığında rahatsızlık vermez. Günümüz teknolojisinde hepsinin gürültüyü baskılama ve  yaşadığımız ortama göre ayarlama fonksiyonları vardır.

Yanlış:Çocuğumun abisi de geç konuştu veya akrabalardan da geç konuşan var konuşur zamanı gelince. Biraz daha büyüsün doktora gideriz.

Doğru:Kesinlikle çocuklarımızın doğar doğmaz işitme testleri yapılmalı ve kontrol edilmelidir. İşitme kaybının geç konuşmayla ilgisi yoktur. Çocuğun annesinin geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı işitme kaybı olabilir, ateşli hastalıktan olabilir, doğuştan olabilir yada kalıtsal olabilir. Geç kalınmaması çocuğun bir an önce tanısının konması konuşmayı daha erken öğrenmesine de yardımcı olacaktır. Böylelikle kendi yaşıtlarından ayrılmamış olacaktır.

Yanlış:Yakınım almış memnun değil kullanıp attı ses yapıyor  rahat kullanamıyor.

Doğru:Hangi hasta ne tür bir işitme kaybına sahip  olursa olsun doğru işitme cihazı , doğru programlama ve adaptasyonla  memnun olunmaması söz konusu değil .Çünkü  işitme cihazları günlük yaşantımızdaki seslere ,yaşantımıza ,kalabalık ortamlara göre ayarlanabiliyor .Kişi aldığı merkeze gidip ayarlını durumunu takip ettirmelidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Cumhuriyet Mah. Millet Cad. No:27/1 Melikgazi / KAYSERİ
[T] +90 352 222 20 20 [F] +90 352 231 47 04
info@erciyesisitme.com